Targi wroclaw B+R10 października 2013 Uniwersytet Przyrodniczy. Ideą targów jest promocja transferu wiedzy ze sfery nauki do biznesu. Do udziału w spotkaniu zaproszono 20 wystawców reprezentujących branże preparatów biomedycznych i suplementów diety, innowacyjnych proekologicznych rozwiązań w obszarze budownictwa, technologii rolniczej i systemów zarządzania energią.

Celem wystawienniczej imprezy była promocja firm wdrążających nowe technologie, a targi – zdaniem organizatorów – miały stać się platformą kontaktu dla świata nauki i biznesu, dającą możliwość wymiany doświadczeń i zacieśniania współpracy.

– To nie przypadek, że spotykamy się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, uczelni, która zajęła trzecie miejsce w Polsce pod względem liczby patentów. Wiemy, że transfer wiedzy jest kluczowym elementem rozwoju gospodarki. Dzisiaj nauka bez biznesu jest bezwartościowa – powiedział otwierając targi prof. Tadeusz Trziszka, prorektor ds. nauki i innowacji.

Projekt „B + R = Przyszłość”, w ramach którego odbywały się targi, realizowany jest przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej wraz z partnerami – Wyższą Szkołą Cła i Logistyki oraz Fundacją na Rzecz Wspierania Nauki „Campus”.

http://badaniairozwoj.eu/dla-zwiedzajacych-sektorowe-targi-innowacji-rolnictwo