Podczas studiów zarówno mgr i doktoranckich założyciel Rootinnovation przeprowadził setki pokazów chemicznych i fizycznych w ramach różnorakich festiwali, jak i działalności. Obecnie idea „bawienia się” oraz angażowania młodego pokolenia w naukę powraca jako misja Ojca. Jak zawsze okazało się, że eksperymentowanie jako metoda spędzania czasu z dziećmi jest atrakcyjna. Udało się znaleźć ludzi, z którymi opracowywane są metody pobudzania innowacji.  W roku 2016 został wyodrębniony rozdział w czasopiśmie, powstały pierwsze zajęcia, a plany na 2017 zakłada  początek:

- serii wydawniczej
- zestawów do wypożyczania,
- eksperymentalnych zajęć, w którym dzieci tworzą produkty, które mogą zabrać do domów i dalej przekazywać swoją pasję (np.: smart lustro, ramie robota). Unikamy podejścia typu budowanie z gotowych klocków, naszym celem nauczenie dzieci tworzenia rzeczy wielkich od podstaw ze zrozumieniem podstaw przyrody. Działy zajęć to: elektronika, pneumatyka, informatyka – ale połączenia sprzętu z komputerem)…

Obecnie wszystko zostało zapakowane i udostępnione na serwisie inlabi.com, tam są zabawki, escape roomy - dostępne bez opłat dla każdego.