banner_innovation_B.jpg

Firma Rootinnovation sp. z o.o. uczestniczyła w konkursie Polski Produkt Przyszłości organizowane przez Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Była to XX edycja tego konkursy a nasza pierwsza w której uczestniczyliśmy. Zgłosiliśmy prototyp urządzenia oraz aplikacji służącej do zbierania danych i przetwarzania wpisujące się w nasze przedsięwzięcie: Smart Lab R&D.

Miło nam poinformować, że lutym 2018 roku otworzyliśmy sklep jako kolejny etap sprzedaży produktów. Zapraszamy do odwiedzin: sklep.openin.pl

 

 

 

 

26 stycznia 2018 zapadły decyzje dotyczące czasopisma Otwarte Innowacje w którym firma ma udziały. Mamy nadzieje, że przyniosą dla wszystkich korzyści. Zainteresowanych publikowanych zapraszamy na stronę openin.pl

 

 

 

 

W grudniu 2017 zakończyliśmy projektowanie i wykonanie wraz z testami i badaniami układu sterującego:

- 4 punkty ogrzewania powietrznego
- 2 punkty ogrzewania płynów
- 4 urządzenia inne
- 4 czujniki temperaturowe
- 10 punktów do czasowego sterowania
- maksymalne obciążenie układu 17 kW/h, używanie 24/h dobę

Układ jest przygotowany do przyszłej rozbudowy:

 - zastosowanie mikrokomputera
- możliwość podłączenia do 24 czujników
- możliwość rozbudowania o jeden punkt grzania i sterowania dodatkowego urządzenia
- możliwości zastosowania technologii Internet/WiFi i aplikacji na Androida

Czas na nowe wyzwania 2018

 

 

Analiza pierwiastkowa Miło nam poinformować, że ruszyliśmy z kolejną usługą (2017) - Analizą pierwiastkową, dzięki niej możesz nie tylko dowiedzieć się o składzie pierwiastkowym ale także dobrać odpowiedni styl życia, doprać odpowiednie urządzenie do uzdatniania wody..

Miło nam poinformować, że kolejna publikacja a w niej podziękowania dla firmy ROOTINNOVATION.

 

NANOSCALE, 2017 Functionalized mesoporous silica thin film as a tunable nonlinear optical material. Magdalena Laskowska, Iwan Kityk, Mateusz Dulski, Jarosław Jędryka, Artur Wojciechowski,. Jerzy Jelonkiewicz, Marcin Wojtyniak and Łukasz Laskowski.

Abstrakt: The article is about a novel material for application in optoelectronic devices: mesoporous silica in the form of thin films with vertically aligned channels containing anchored propyl-copper-phosphonate functional groups. We described a synthesis route and carried out characterization of the structure to obtain its

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejną prace przy współpracy różnych jednostek w tym zagranicznych.

 

The paper verifies our recently described NMR approach for the determination of interaction sites  between a heterocyclic ligand and magnesium ions. The method is based on the comparison of  chemical  shifts  of  condensed  pyrazole  derivative  before  and  after  the  complexation  with  magnesium salt and is supported by DFT (B3LYP/6-31G(d,p) level of theory, CPCM solvation  model, GIAO method) and classical molecular dynamics theoretical calculations.

Patent: A1 (21) 405881 (22) 2013 11 05 (51) A61F 5/14 (2006.01) A43B 7/22 (2006.01)

Ufundowaliśmy nagrody na 10th Warsaw International Medical Congress w postaci wydruków 3D cząsteczek.

Jak wykreować lub uszczegółowić pomysł na produkt, lub jego modyfikację tak, aby był przyjęty przez rynek?
Jak zorganizować działania, jak ochronić swoje interesy, jak posłużyć się finansowaniem zewnętrznym, jak zmniejszyć ryzyko i zwiększyć korzyści, jak zbudować powiązania by skutecznie odnieść sukces rynkowy?

Nawigacja innowacyjności to wiedza i doświadczenie pozwalająca na działania  takie jak określanie bieżącego położenia oraz optymalnej drogi do celu dla rozwijających się ludzi, przedsiębiorców, firm.

Technologia druku 3d umożliwia tworzenie produktów spersonalizowanych i małonakładowych. W swoim zapleczu posiadamy drukarki 3D jak i również ekstruder.

Od roku 2012 oferujemy rozwiązania typu ‘data mining’ (eksploracja danych) obejmujące aspekty przetwarzania, gromadzenia, analizy danych eksperymentalnych i teoretycznych w dyscyplinach takich jak: metabolomika, biotechnologia, rolnictwo, analityka medyczna, medycyna, farmacja, fizyka oraz branża spożywcza.

Posiadamy duże zaplecze naukowe, programistyczne i sprzętowe. Oferujemy wysoką jakość  usług w poszczególnych dyscyplinach analizy poznawczej:

  • wielowymiarowa analiza spektralna,
  • dekonwolucja i przetwarzanie sygnałów
  • analiza statystyczna PCA, PLS, SVM
  • opracowanie wyników eksperymentalnych i ich interpretacja
  • zarządzanie danymi
  • modelowanie molekularne i bioinformatyka,
  • analiza preparatów wieloskładnikowych
  • analiza obrazu

Targi wroclaw B+R10 października 2013 Uniwersytet Przyrodniczy. Ideą targów jest promocja transferu wiedzy ze sfery nauki do biznesu. Do udziału w spotkaniu zaproszono 20 wystawców reprezentujących branże preparatów biomedycznych i suplementów diety, innowacyjnych proekologicznych rozwiązań w obszarze budownictwa, technologii rolniczej i systemów zarządzania energią.

Firma prezentuje się na stoisku wystawowym. Wrocław 23-24 październik 2013 r,  Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4,52-326 Wrocław.

Firma prezentowała swoje rozwiązania z obszaru analizy danych, modelowania molekularnego oraz kreacji innowacji.

Laboratorium Rozwojowo Badawcze firmy RootInnovation sp. z o. o. W tym miesiącu (kwiecień 2013) otworzone zostało pierwsze innowacyjne laboratorium firmy RootInnovation. Laboratorium to zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami stosując metody matematyczne i obliczeniowe. Początkiem tego laboratorium jest własne napisane oprogramowanie do kreowania modeli przewidujących właściwości, obróbki widm spektroskopowych, oraz Hyperchem 9 i oprogramowanie na licencjach wolnych.

Zakres prac świadczonych przez laboratorium

RootInnovation stara się pomagać młodym naukowcom oraz promować interdyscyplinarne rozwiązywanie problemów dlatego uczestniczyliśmy w konferencji Puzzel 2013 gdzie ponad 100 zarejestrowanych osób dzieliło się wiedzą oraz swoimi umiejętnościami. W ostatnim dniu po prezentacji Firmy oraz współpracującej z nami Fundacji w auli Politechniki Wrocławskiej uczestniczyliśmy w rozdawaniu nagród. Jednym z nagród była możliwość otrzymania usługi poprzez portal photoid.pl który sami stworzyliśmy. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konferencji oraz organizatorom

widmoW związku z powtarzającym się programowaniem R dla podmiotów zewnętrznych, wprowadzamy do oferty profesjonalne usługi w programowanie w języku R. Rozbudowany Język programowania R jest językiem programowania podobnym do S na licencji GNU GPL, a jego możliwości przyczyniły się iż jest on jednym z  podstawowych narzędzi w bioinformatyce.

Styczeń 2013 rok jest początkiem wprowadzenia dodatkowej usługi – druk na życzenie fotografii do dokumentów wygenerowanych przez portal photoid.eu. Mimo, że portal istnieje od 2012 roku czekaliśmy, aż do tej pory z wprowadzeniem tej usługi na rynek aby zapewnić wysoki standard użytkownikom wydruku fotografii.

Przeprowadzając kampanie reklamowe-specjalistyczne możemy się zastanowić czy jest sens przeprowadzania ich w okresie świątecznym i noworocznym.

Miło nam poinformować, że w listopadzie 2012 roku otrzymaliśmy tytuł Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju – 2012. Edycja konkursu obejmowała całe Województwo dolnośląskie i była przeprowadzona przez Fundacje Innowacji i Rozwoju znajdującą się w Warszawie Al. Jerozolimskie 87. Poniżej prezentujemy dyplom oraz produkty, które zostały zgłoszone.